Hybrid City Multi

Technologia Hybrid City Multi

Hybrydowa technologia VRF została specjalnie zaprojektowana, aby sprostać wysokim wymaganiom nowoczesnej architektury pod względem efektywności energetycznej i komfortu. Jest to unikalne na skalę światową rozwiązanie, łączące zalety systemu z bezpośrednim wymiennikiem ciepła i systemu z cyrkulacją wody.

W praktyce oznacza to, że czynnik chłodniczy krąży tylko między urządzeniem zewnętrznym a hybrydowym kontrolerem BC lub Hydro Unit, a funkcję nośnika energii wewnątrz budynku pełni jedynie woda. Przynosi to w efekcie znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na czynnik chłodniczy, co stanowi kluczowy element przewidywanej przyszłościowej technologii klimatyzacyjnej.

Systemy te znakomicie sprawdzają się w następujących obiektach:

Systemy te znakomicie sprawdzają się w:

  • Hotelach
  • Biurowcach
  • Budynkach, w których niepożądane byłoby prowadzenie przewodów czynnika chłodniczego we wnętrzach.

W duchu zrównoważonego rozwoju

Hybrydowe systemy VRF korzystają z urządzeń zewnętrznych VRF City Multi zasilanych czynnikiem chłodniczym R410A lub R32. Dzięki połączeniu zredukowanej ilości czynnika chłodniczego i niskiej wartości GWP, R32 pozwala na zmniejszenie ekwiwalentu CO2 w instalacji o ponad 21% w porównaniu ze standardowymi systemami VRF z czynnikiem R410A. W rezultacie wynosi on nawet mniej niż limit, który – w myśl rozporządzenia w sprawie F-gazów – ma obowiązywać dopiero w 2030 r.

R2 czy Y – czym możemy służyć?

Hybrydowe systemy VRF serii R2 i Y firmy Mitsubishi Electric umożliwiają wyposażenie budynku w nowoczesną technologię klimatyzacyjną na dwa różne sposoby, dostosowane do konkretnych potrzeb. Podstawowa różnica między tymi dwoma rozwiązaniami polega na tym, że seria R2 pozwala na jednoczesne chłodzenie i ogrzewanie budynku, podczas gdy seria Y może działać albo w trybie chłodzenia lub ogrzewania.

Instalacja zgodna z normami

Instalacja czynnika chłodniczego R32 musi spełniać wymogi bezpieczeństwa stosowania w strefach przebywania ludzi, które zależą od relacji między wielkością pomieszczenia a ilością czynnika chłodniczego i są zdefiniowane w krajowych i międzynarodowych normach, takich jak PN EN 378 i IEC 60335.

Technologia hybrydowa VRF umożliwia zgodne z normami wykorzystanie wszystkich zalet systemu VRF, także w przypadku korzystania z czynnika chłodniczego R32. Ilość elementów wypełnionych czynnikiem chłodniczym we wnętrzach jest zminimalizowana, podobnie jak zakres wymaganych środków ochrony przeciwpożarowej.

Hybrydowy system VRF — wszystkie zalety w skrócie:

Wysoka efektywność energetyczna

Dzięki sprężarkom inwerterowym najnowszej generacji, mikrokanałowym aluminiowym wymiennikom ciepła o dużej powierzchni i konsekwentnego rozwijania wszystkich podzespołów instalacji system odznacza się wysoką efektywnością energetyczną.

Wyjątkowa wygoda

Krążąca w obiegu wewnętrznym hybrydowych systemów VRF woda zapewnia łagodne temperatury nawiewanego powietrza i bardzo ciche działanie urządzeń wewnętrznych — a to oznacza wyraźnie wyższy komfort klimatyczny w każdym pomieszczeniu.

Prostota projektowania i realizacji

Równoczesne działanie w trybie chłodzenia i ogrzewania wymaga tylko dwóch przewodów o bardzo małym przekroju. Ułatwia to znacznie montaż. Zasobniki buforowe są zbędne ze względu na zastosowanie techniki inwerterowej.

Inteligentne sterowanie

Sterowanie hybrydowymi systemami VRF opiera się na wymianie danych między urządzeniami a sterownikami oraz ewentualnie automatyką budynkową za pośrednictwem sprawdzonej magistrali M-Net. Różne sterowniki i pojedyncze układy sterowania w pomieszczeniach z funkcjami rozliczania oraz akcesoria dostępne opcjonalnie.

Elastyczność planowania

Maksymalna elastyczność pod względem wykorzystania i podziału powierzchni oraz wyboru funkcji przez użytkownika zapewnia swobodę planowania.

Do pobrania


Urządzenia wewnętrzne do każdego obszaru zastosowania

Strona główna » Produkty » City Multi HVRF » Urządzenia wewnętrzne do każdego obszaru zastosowania

Urządzenia wewnętrzne

Urządzenia wewnętrzne do każdego obszaru zastosowania

Dzięki różnorodności urządzeń wewnętrznych w hybrydowych systemach City Multi, możliwe jest klimatyzowanie pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo, wszystkie te rozwiązania charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i łatwością montażu w zróżnicowanych warunkach zabudowy. Oprócz tego, zapewniają one cichą pracę, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Dzięki ich funkcjonalności, są idealnie zintegrowane z różnorodnymi wystrojami wnętrza, co sprawia, że stanowią kompleksowe i efektywne rozwiązanie w dziedzinie klimatyzacji.

Urządzenie kasetonowe 4-stronne PLFY-WL VFM

Dzięki niewielkiej wysokości zabudowy urządzenie kasetonowe 4-stronne PLFY idealnie nadaje się do montażu w suficie podwieszanym.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Prosty montaż

Zarówno niewielkie wymiary, jak i mała masa konstrukcji urządzenia ułatwiają i przyspieszają montaż.

Cicha praca

Typy od P32 do P50 serii PLFY wyposażone są w turbowentylator o dużej średnicy, który emituje hałas na poziomie zaledwie 27 dB(A). Istotną rolę w tłumieniu hałasu odgrywają także aerodynamiczne łopatki.

Elastyczna regulacja strumienia powietrza

Sterowany mikroprocesorowo napęd nawiewu umożliwia wiele konfiguracji strumienia powietrza. Wentylator można nastawić na cztery biegi. Na płytce urządzenia znajduje się przełącznik umożliwiający dopasowanie wydatku powietrza do danego poziomu sufitu (do 4,5 m). Fabrycznie wycięty otwór umożliwia bezpośrednie podłączenie wlotu świeżego powietrza.

Indywidualna regulacja

Wszystkie cztery żaluzje powietrzne można przestawiać osobno za pomocą pilota. Umożliwia to optymalne dostosowanie rozdziału powietrza do warunków lokalowych.

Automatyczne zmienianie biegów wentylatora

W trybie automatycznego wentylatora wydatek powietrza dopasowuje się automatycznie do warunków panujących w pomieszczeniu. Dzięki temu zawsze jest dostępna odpowiednia ilość klimatyzowanego powietrza.

Efekt Coanda

Jeśli wylot powietrza ustawiony jest poziomo, strumień powietrza owiewa sufit. Zapobiega to przeciągom i zapewnia komfortowe klimatyzowanie.

Opcjonalny czujnik 3D i-see

Czujnik 3D i-see wykrywa obecność i położenie osób w pomieszczeniu i dostosowuje do nich działanie klimatyzacji. Funkcja ta wpływa korzystnie na efektywność energetyczną i komfort.

Opcjonalny automatycznie opuszczany grill

Filtr można opuścić do 4 m w dół za pomocą pilota. Ułatwia to i przyspiesza wymianę filtra.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Pompka skroplin

Wbudowana pompka skroplin odznacza się wysokością tłoczenia 850 mm.

Przyłącze świeżego powietrza w wyposażeniu standardowym

W kasetonie z rastrem euro wycięty jest standardowo otwór na wlot świeżego powietrza, przez który do urządzenia może być doprowadzane świeże powietrze.

Możliwość umieszczenia odbiornika podczerwieni w maskownicy

W maskownicy SLP-2FALM wbudowany jest fabrycznie odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego. Pilot PAR-SL100A-E jest w komplecie. Żaden dodatkowy odbiornik nie jest zatem wymagany.

Poziomy wylot powietrza

Zapewnia bardzo komfortowy rozdział powietrza, zwłaszcza w trybie chłodzenia.

Opcjonalny czujnik 3D i-see

Czujnik 3D i-see wykrywa obecność i położenie osób w pomieszczeniu i dostosowuje do nich działanie klimatyzacji. Funkcja ta wpływa korzystnie na efektywność energetyczną i komfort.

Bardzo małe wymiary konstrukcji

Dzięki niskiej wysokości zabudowy, wynoszącej zaledwie 245 mm, urządzenie kasetonowe mieści się nawet w najwęższych przestrzeniach nad stropem.

Wyjątkowo cicha praca

Turbowentylator 3D obniża poziom hałasu o 4 dB i zapewnia jeszcze cichsze i przyjemniejsze klimatyzowanie.

Łatwy montaż

Dzięki hakowi do prowizorycznego mocowania panelu montaż może szybko i łatwo wykonać jedna osoba bez wykręcania śrub.

Urządzenie kasetonowe 4-stronne PLFY-WL VEM

Niewielkie wymiary 570 x 570 mm ułatwiają zabudowę w istniejącym suficie podwieszanym wykonanym zgodnie ze znormalizowanym wymiarem rastra Euro.

Urządzenia kanałowe do zabudowy - średni spręż statyczny PEFY-WP VMA

Dzięki wysokości montażowej wynoszącej zaledwie 250 mm urządzenia kanałowe do zabudowy zapewniają wysoką moc przy niewielkiej przestrzeni montażowej w suficie podwieszanym.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Bardzo cicha praca

Seria PEFY-VMA należy przy poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 23 dB(A) (typy WP20/25) do najcichszych w swojej kategorii.

Filtr na wyposażeniu standardowym

Jest już zawarty we wszystkich PEFY-P VMA-E.

Z pompką skroplin

Pompka skroplin jest fabrycznie wbudowana w urządzeniu.

Optymalne dostosowanie poprzez zmienny przepływ

Powietrze może być zasysane od tyłu (standardowo) lub od dołu (we własnej konfiguracji). Jeśli wymagana jest taka konfiguracja, należy tylko przenieść filtr z tylnej części urządzenia na jego spód.

Wystarczający spręż

Urządzenie można elastycznie przystosować do dowolnych warunków. Zapewnia to możliwość regulacji zewnętrznego sprężu statycznego w zakresie od 35 do 105 Pa.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Wystarczający spręż

Urządzenie można elastycznie przystosować do dowolnych warunków. Zapewnia to możliwość regulacji zewnętrznego sprężu statycznego w zakresie od 5 do 50 Pa.

Z pompką skroplin

Pompka skroplin jest fabrycznie wbudowana w urządzeniu.

Bardzo cicha praca

Dzięki nowej generacji wentylatorów nowe urządzenia kanałowe do zabudowy cechują się bardzo niskim poziomem hałasu, zaledwie 20 dB(A) na niskim biegu wentylatora (PEFY-WP10).

Filtr powietrza na wyposażeniu standardowym

Filtr powietrza wbudowany jest fabrycznie w urządzeniu.

Urządzenia kanałowe do zabudowy - płaska konstrukcja PEFY-WP VMS

Atutem urządzeń kanałowych do zabudowy jest ich niewielka wysokość zabudowy. Montaż wymaga przestrzeni o wysokości zaledwie 200 mm.

Urządzenie przypodłogowe PFFY-W VCM

Możliwość wyboru dowolnej konstrukcji bez zewnętrznej obudowy pozwala prawie niezauważalnie „wtopić” najnowocześniejsze urządzenia techniki klimatyzacyjnej w każdym wnętrzu. W ten sposób urządzenia stojące o niewielkich wymiarach można z łatwością zamontować w peryferyjnych strefach pomieszczeń, bez uszczerbku dla ich najwyższej mocy.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Funkcja odwilżania

Urządzenia przypodłogowe, jak wszystkie urządzenia wewnętrzne, dysponują funkcją odwilżania służącą do stabilizacji poziomu wilgotności przy zmiennej temperaturze wnętrza.

Wysoki spręż statyczny

Za pomocą przełącznika DIP można wygodnie ustawić cztery różne wartości sprężu od 0 do 60 Pa. Umożliwia to dopasowanie urządzenia do różnych warunków zabudowy.

Stałoprądowy silnik wentylatora

Stałoprądowe silniki wentylatora gwarantują bardzo efektywne działanie z wysokim sprężem i niskim poziomem hałasu.

Niemal bezgłośna praca

Zaledwie 27 dB(A) przy indeksie mocy 32 oznacza bardzo cichą pracę i sprawia, że urządzenie przypodłogowe jest idealnym rozwiązaniem w biurach lub szpitalach.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Cicha praca

Optymalizacja przepływu powietrza między wymiennikiem ciepła, wałem wentylatora i czterobiegowym silnikiem wentylatora przekłada się na poziom hałasu wynoszący zaledwie 22 dB(A).

Łatwość montażu i serwisowania

W celu uproszczenia montażu dostęp do wszystkich śrub potrzebnych do mocowania możliwy jest od przodu urządzenia ściennego. Wszystkie instalacje, łącznie z odpływem skroplin, mogą być dowolnie podłączone.

Odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego

Wszystkie urządzenia ścienne wyposażone są standardowo w odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego. Montaż dodatkowego odbiornika nie jest wymagany.

Opcjonalna pompka skroplin

W przypadku indeksów mocy od P15 do P50 dostępna jest opcjonalna pompka skroplin o wysokości tłoczenia 850 mm dopasowana kolorem i stylistyką do urządzenia wewnętrznego i montowana obok niego.

Urządzenia ścienne PKFY-WL VLM

Smukła konstrukcja sprawia, że urządzenia ścienne dobrze pasują do każdego wnętrza mieszkalnego lub biurowego. Gdy urządzenie jest wyłączone, wbudowana lamela nasuwa się na otwór nawiewowy, aby nie rzucał się on w oczy. Urządzenia ścienne są białe i utrzymane w nowoczesnej stylistyce Flat Panel.

Do pobrania


Urządzenia zewnętrzne hybrydowego systemu VRF

Strona główna » Produkty » City Multi HVRF » Urządzenia zewnętrzne hybrydowego systemu VRF

Urządzenia zewnętrzne hybrydowego systemu VRF

Urządzenia zewnętrzne hybrydowego systemu VRF wyróżniają się dużym spektrum mocy, wysokimi wartościami szczytowymi przy zachowaniu efektywności energetycznej oraz wysoką niezawodnością działania — zarówno w wersji R2, jak i Y. Sprężarka regulowana jest przez inwerter prawie bezstopniowo i udostępnia tylko tyle mocy, ile faktycznie jest potrzebne.

Gotowość na przyszłość już dzisiaj - z R32

Urządzenia zewnętrzne City Multi najnowszej generacji do hybrydowych systemów VRF dostępne są nie tylko z czynnikiem chłodniczym R410A, ale także z R32. Dzięki temu urządzenia pracują z wyższą efektywnością, wymagają przewodów o mniejszym przekroju i mniejszej ilości czynnika chłodniczego.

Połączenie zredukowanej ilości czynnika chłodniczego i niskiej wartości GWP pozwoliło na zmniejszenie ekwiwalentu CO2 instalacji o ponad 21% w porównaniu z typowymi systemami VRF z czynnikiem R410A. W rezultacie wynosi on nawet mniej niż limit, który – w myśl rozporządzenia w sprawie F-gazów – ma obowiązywać dopiero w 2030 r.

Wszystkie fakty w skrócie:

Serie urządzeń PURY-EP, PURY-P, PURY-M/-EM i PQRY-P

Indeksy mocy o wydajności chłodniczej 22,4 kW – 56,0 kW i wydajności grzewczej 25,0 kW – 63,0 kW

Komunikacja między urządzeniem zewnętrznym a wewnętrznymi odbywa się poprzez magistralę danych M Net

Do pobrania