Sterowniki

Sterowniki

Sterownik to interfejs między użytkownikiem a urządzeniem. Można go nazwać wizytówką systemu klimatyzacji. W sposób zwięzły i atrakcyjny pokazuje, co potrafi instalacja klimatyzacyjna. Stanowi pierwszy krok do indywidualnego tworzenia komfortowych warunków. A w najlepszym przypadku otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowania.

Mitsubishi Electric ma w swojej ofercie sterowniki na każde potrzeby, lokalne i centralne, do małych i dużych instalacji, dla użytkowników prywatnych i profesjonalnych administratorów obiektów. Na następnych stronach można się dowiedzieć, co cechuje inteligentne i łatwe w obsłudze systemy sterowania, w zakresie stylistyki, możliwości i zastosowań.

Pilot kompaktowy PAC-YT52CRA

W celu ułatwienia obsługi systemu, w szczególności w hotelach, możliwości regulacji tego sterownika zostały ograniczone do funkcji podstawowych. W pilocie zamontowany jest czujnik temperatury pomieszczenia. Przeznaczony jest do sterowania pojedynczym urządzeniem wewnętrznym lub maksymalnie 16 urządzeniami wewnętrznymi w grupie.

Przewodowy pilot dotykowy PAR-CT01MAA

Pilot PAR-CT01MAA z kolorowym wyświetlaczem umożliwia sterowanie instalacjami klimatyzacyjnymi do celów mieszkalnych i przemysłowych. Posiada on przyjazny dla użytkownika, spersonalizowany ekran dotykowy LCD 3,5 cala. Sterownik jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: biały i czarny.

Pilot przewodowy PAR-41MAA

Pilot PAR-41MAA na niewielkiej powierzchni oferuje wszystkie funkcje sterujące wymagane do lokalnej obsługi klimatyzatora lub grupy klimatyzatorów. PAR-41MAA odznacza się płaską konstrukcją a swoim ponadczasowym wzornictwem pasuje do każdego otoczenia.

Sterownik ścienny PAR-U02MEDA-J

Pilot przewodowy PAR-U02MEDA-J podłączany jest do magistrali danych M-NET City Multi. Przyporządkowanie pilota do urządzenia wewnętrznego odbywa się za pomocą adresów urządzeń. Za pomocą adresowania można także utworzyć grupę ze sterowanych urządzeń wewnętrznych. Przejrzysty wyświetlacz dotykowy zapewnia prostotę obsługi.

Sterownik grupowy AT-50B

Mając zaledwie trzy przyciski i dotykowy ekran LCD, sterownik grupowy AT-50B zapewnia najwyższy komfort obsługi, zajmując przy tym mało miejsca. Wszystkie funkcje sterowania maksymalnie 50 grupami urządzeń można wygodnie obsługiwać na 5-calowym, kolorowym ekranie. W komplecie znajduje się programator tygodniowy, oferowane są także, funkcje oszczędzania energii i tryb nocny.

Sterownik do pracy rotacyjnej PAC-GT2104IF-E

Interfejs PAC-GT2104IF-E pozwala w prosty sposób zaimplementować rotację, rezerwę oraz kaskadę temperaturową urządzeń wewnętrznych Serii M, Mr. Slim i City Multi. Urządzenie typu Plug&Play nie wymaga dodatkowych ustawień, ponieważ fabrycznie wyposażone jest w program obsługujący rotację, rezerwę oraz kaskadę temperaturową. 

Sterownik centralny EW-50E

EW‑50E bez wyświetlacza z jednej strony stanowi autonomiczny sterownik obsługiwany poprzez przeglądarkę internetową. Z drugiej strony służy jako moduł rozszerzenia magistrali danych M‑Net. Jest w stanie sterować nawet 50 urządzeniami wewnętrznymi pojedynczo lub w grupie.

Moduł wejść impulsowych

Moduły wejść i wyjść PAC-YG umożliwiają rozszerzenie wszechstronnych funkcji centralnych sterowników EW-50E i AE-200E. Moduły te podłączane są do magistrali M-NET i wymagają przynajmniej jednego adresu urządzenia wewnętrznego M-Net na każdy moduł.

Kontroler typu ALL-IN-ONE

Sterownik z możliwością wizualizacji instalacji AE-200E może sterować i monitorować do 50 urządzeń (z modułem rozszerzenia do 200). Na ekranie dotykowym o rozmiarze 10,4-cala widoczne są urządzenia wewnętrzne na rzucie poziomym budynku.

Kontroler AHC

Kontroler AHC umożliwia rozszerzoną kontrolę w magistrali danych M-NET. Możliwe jest wykorzystanie czujników pilota PAR-U02MEDA, aby przenieść je na system klimatyzacji lub zewnętrzne komponenty.

System zarządzania budynkiem

System zarządzania budynkiem to zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które umożliwia monitorowanie, kontrolę oraz zarządzanie różnorodnymi procesami i urządzeniami wewnątrz budynków, przemysłu czy innych kompleksów. 

MELCloud

MELCloud to prosty sposób na sterowanie dowolnym urządzeniem i monitorowanie jego stanu, który działa równie dobrze z klimatyzacją, pompą ciepła czy rekuperatorem. I to przez całą dobę oraz z dowolnego miejsca. MELCloud zawdzięcza te zalety technologii Cloud, na której jest oparty.

Remote Monitoring Interface

Jako efekt ewolucji sprawdzonych systemów sterowania i monitorowania opartych na technologii Cloud nowy, inteligentny interfejs Remote Monitoring Interface (RMI) stanowi idealne rozwiązanie dla administratorów nieruchomości, hoteli, handlu detalicznego i wykonawców.