Urządzenia wewnętrzne VRF

Strona główna » Produkty » City Multi VRF » Urządzenia wewnętrzne VRF

Urządzenia wewnętrzne

Urządzenia wewnętrzne — idealne do każdego zastosowania

Nasze urządzenia wewnętrzne odznaczają się wysoką estetyką i funkcjonalnością. Dostępne są w pełnej gamie — od urządzeń kasetonowych do kanałowych do zabudowy do najróżniejszych zastosowań.

Potrzebujesz jeszcze większego wyboru?
Nic łatwiejszego. Nasz zestaw LEV umożliwia dodatkowo podłączenie urządzeń wewnętrznych Serii M do systemów City Multi VRF. Możliwe jest także podłączenie do urządzeń wewnętrznych Mr. Slim.

 • Zalety:
 • Prosta integracja w każdym pomieszczeniu
 • Cicha praca
 • Nowoczesna stylistyka

Urządzenia kasetonowe

 Do dyspozycji są cztery różne modele urządzeń kasetonowych reprezentujące różne poziomy mocy.

Urządzenia kasetonowe 1-stronne PMFY-VBM-E

Urządzenia kasetonowe 1-stronne: dzięki masie zaledwie 14 kg i niewielkim wymiarom ich montaż nie sprawia żadnych problemów. Do kasety przeznaczona jest także 3 kg maskownica.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Funkcja odwilżania

Urządzenia kasetonowe 1-stronne są w stanie stabilizować wilgotność przy zmiennej temperaturze wnętrza. Zaleta: zapobiega to dalszemu wychłodzeniu i usuwa wilgoć z powietrza. Pozostaje ono świeże i ożywcze.

Pompka skroplin

Wbudowana pompka skroplin odznacza się wysokością tłoczenia 600 mm.

Otwór na wlot świeżego powietrza

W urządzeniu znajdują się dwa fabrycznie wycięte otwory na wlot świeżego powietrza.

Cicha praca

W najmniejszym urządzeniu zoptymalizowany system prowadzenia powietrza z czterema biegami wentylatora umożliwia pracę z poziomem hałasu wynoszącym zaledwie 27 dB(A).

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Lekkie urządzenie

Bardzo mała masa, zaledwie 23 kg, znacznie upraszcza montaż, tym bardziej, że listwa zaciskowa umieszczona jest na zewnątrz obudowy.

Pompka skroplin

Wszystkie urządzenia wyposażone są standardowo w pompkę skroplin o wysokości tłoczenia 600 mm.

Cicha praca

W przypadku typów od P20 do 32 optymalny system kierowania strumienia powietrza umożliwia pracę z poziomem hałasu wynoszącym zaledwie 28 dB(A).

Świeże powietrze

W urządzeniu kasetonowym znajduje się jeden fabrycznie wycięty otwór na wlot świeżego powietrza. Znajduje się w niej również otwór kanału dolotu powietrza.

Urządzenia kasetonowe 2-stronne PLFY-VLMD-E

Dzięki niewielkim wymiarom urządzenie kasetonowe 2-stronne idealnie nadaje się do montażu w sufitach podwieszanych.

Urządzenie kasetonowe 4-stronne w wymiarze rastra euro PLFY-VFM- E

Mała wysokość 245 mm ułatwiają zabudowę w istniejącym suficie podwieszanym zgodnie ze znormalizowanym wymiarem rastra Euro.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Minimalna wysokość zabudowy

Wymagana wysokość zabudowy wynosi zaledwie 245 mm. Jednostki te można zatem umieszczać także w sufitach podwieszanych o bardzo małej wysokości.

Lekkie urządzenie

Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów sprawia, że maksymalna masa wynosi zaledwie od 14 do 15 kg. Upraszcza to bardzo montaż.

Pompka skroplin

Wbudowana pompka skroplin odznacza się wysokością tłoczenia 850 mm.

Przyłącze świeżego powietrza w wyposażeniu standardowym

W kasetonie w formacie rastra euro wycięty jest standardowo otwór na wlot świeżego powietrza.

Maskownica z opcjonalnym odbiornikiem podczerwieni pilota bezprzewodowego

W maskownicy SLP-2FALM wbudowany jest fabrycznie odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego. Pilot PAR-SL100A-E dołączany jest w komplecie. Żaden dodatkowy odbiornik nie jest zatem wymagany.

Opcjonalny czujnik i-see 3D

Osiem czujników obraca się w ciągu trzech minut o pełne 360 ° i ustala temperaturę w pomieszczeniu. Na tej podstawie algorytm czujnika 3D i-see oblicza liczbę i położenie osób w pomieszczeniu.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Niewielkie wymiary

Niewielka wysokość zabudowy sprawia, że model idealnie nadaje się do umieszczenia w suficie podwieszanym. Montaż ułatwia także lekka konstrukcja urządzenia.

Bardzo cicha praca

Seria PLFY wyróżnia się bardzo cichą pracą — tylko 24 dB(A) w przypadku typów od P20 do P25. Tak niski poziom hałasu urządzenia zawdzięczają turbowentylatorowi o dużej średnicy.

Maskownica z opcjonalnym odbiornikiem podczerwieni pilota bezprzewodowego

W maskownicy SLP-2FALM wbudowany jest fabrycznie odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego. Pilot PAR-SL100A-E dołączany jest w komplecie. Żaden dodatkowy odbiornik nie jest zatem wymagany.

Indywidualne ustawianie żaluzji powietrznych

Wszystkie cztery żaluzje powietrzne można przestawiać osobno wygodnie za pomocą pilota.

Automatyczne zmienianie biegów wentylatora

W trybie pracy automatycznej wentylatora wydatek powietrza adaptuje się automatycznie do warunków panujących w pomieszczeniu. Dzięki temu zawsze dostępna jest odpowiednia ilość klimatyzowanego powietrza (wymagany pilot MA).

Efekt Coanda

Strumień powietrza łagodnie opływa pomieszczenie. Dzięki temu klimatyzacja nie wywołuje przeciągów.

Opcjonalny czujnik 3D i-see

Osiem czujników obraca się w ciągu trzech minut o pełne 360 ° i ustala temperaturę w pomieszczeniu. Na tej podstawie algorytm czujnika 3D i-see oblicza liczbę i położenie osób w pomieszczeniu.

Automatycznie opuszczany grill

Za pomocą pilota można opuścić urządzenie kasetonowe o cztery metry. Upraszcza to znacznie i przyspiesza wykonywanie przeglądów.

Urządzenie kasetonowe 4-stronne PLFY-VEM-E

Urządzenia ścienne

Urządzenia ścienne City Multi dostępne są w różnych wariantach stosownie do potrzeb. Ponadto za pośrednictwem zestawu LEV można do nich podłączyć także urządzenia serii M.

Urządzenia ścienne PKFY-VLM-E; PKFY-VKM-E

Smukłe urządzenie ścienne znakomicie pasuje do każdego wnętrza. Dobre rozwiązanie w kontekście estetyki: w trybie wyłączenia wbudowana lamela nasuwa się na otwór nawiewowy białej obudowy urządzenia ściennego.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Cicha praca

Optymalizacja przepływu powietrza między wymiennikiem ciepła, wałem wentylatora i czterobiegowym silnikiem wentylatora przekłada się na cichą pracę.

Prosty montaż i serwisowanie

Wszystkie śruby potrzebne do mocowania są dostępne od frontu urządzenia. Od prawej lub lewej strony, od góry lub od dołu: wszystkie przewody można podłączyć w sposób, jaki w danym momencie jest wymagany. Gwarantuje to więcej elastyczności podczas układania instalacji i wyboru miejsca montażu.

Odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego

Wszystkie urządzenia ścienne wyposażone są standardowo w odbiornik podczerwieni pilota bezprzewodowego.

Opcjonalna pompka skroplin

Dla indeksów od P15 do P50 dostępna jest opcjonalna pompka skroplin. Odznacza się ona wysokością tłoczenia 850 mm i montowana jest obok urządzenia. Pod względem koloru i stylistyki dopasowana jest do urządzenia wewnętrznego.

Urządzenia podstropowe

 Rozbudowana oferta różnych modułów wewnętrznych City Multi poszerzona zostanie o urządzenie podstropowe.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Równomierny rozdział powietrza

Automatyczna żaluzja powietrzna zapewnia równomierny rozdział powietrza. Dzięki tylko jednemu wylotowi powietrza w całej konstrukcji, żaluzja służy jako zaślepka, gdy urządzenie jest wyłączone. Podczas pracy lamela wahadłowo zmienia położenie. W ten sposób wylatujące powietrze rozprowadzane jest równomiernie w pomieszczeniu.

Cicha praca

Wszystkie urządzenia odznaczają się niskim poziomem hałasu. Wynika to z optymalizacji systemu prowadzenia powietrza oraz wykonania obudowy ze specjalnego tworzywa.

Optymalny strumień powietrza

W każdym z urządzeń wentylator może pracować na jednym z czerech biegów. Urządzenia przystosowane są do poziomu sufitu o wysokości do 3,5 m.

Opcjonalna pompka skroplin

Skropliny mogą być kierowane w obrębie urządzenia w lewą lub prawą stronę. W urządzeniu może być wbudowana pompka skroplin. Przyłącze elektryczne znajduje się na płytce.

Znacznie uproszczony montaż

Urządzenie wieszane jest bokiem, po zdjęciu odpowiednich części obudowy. Skraca to czas potrzebny na montaż i osiowanie urządzeń.

Urządzenie podstropowe PCFY-VKM-E

Urządzenia podstropowe są na tyle płaskie i estetyczne, że dyskretnie wtapiają się w każde wnętrze.

Urządzenia przypodłogowe

Urządzenia przypodłogowe City Multi są dyskretnym i komfortowym rozwiązaniem w obszarze klimatyzacji, które można zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo.

Kompaktowe urządzenie przypodłogowe dekoracyjne PFFY-VKM-E

Zajmujące mało miejsca urządzenia przypodłogowe o designerskim wyglądzie zewnętrznym mają zaledwie 70 cm szerokości, 20 cm głębokości i 60 cm wysokości.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Podwójny wylot powietrza

Te urządzenia przypodłogowe posiadają dwa wyloty powietrza: górny wylot powietrza dostarcza chłodne lub ciepłe powietrze do pomieszczenia, natomiast dolny wylot powietrza nawiewa ciepłe powietrze, eliminując uczucie chłodzenia w okolicach stóp.

Bardzo cicha praca

Dzięki zoptymalizowanym żaluzjom powietrznym nowe urządzenia przypodłogowe odznaczają się bardzo niskim poziomem hałasu. Poziom hałasu PFFY-P20VKM-E wynosi tylko 27 dB(A).

Zmienne ustawienia

Za pomocą pilota górny wylot powietrza można ustawić w pięciu różnych położeniach. Ponadto można włączyć funkcję Swing i tryb automatyczny. W połączeniu z czterema biegami wentylatora umożliwia to wiele indywidualnych ustawień.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Funkcja odwilżania

Urządzenia przypodłogowe, jak wszystkie urządzenia wewnętrzne, dysponują funkcją odwilżania służącą do stabilizacji poziomu wilgotności przy zmiennej temperaturze wnętrza.

Wysoki spręż statyczny

Za pomocą przełącznika DIP można wygodnie ustawić cztery różne wartości sprężu od 0 do 60 Pa. Umożliwia do dopasowanie urządzenia do różnych warunków zabudowy.

Stałoprądowy silnik wentylatora

Stałoprądowe silniki wentylatora gwarantują bardzo efektywne działanie z wysokim sprężem i niskim poziomem hałasu.

Niemal bezgłośna praca

Zaledwie 21 dB(A) przy indeksie mocy 20 oznacza bardzo cichą pracę i sprawia, że urządzenie przypodłogowe jest idealnym rozwiązaniem w biurach lub szpitalach.

Urządzenie przypodłogowe PFFY-VCM-E

Możliwość wyboru dowolnej konstrukcji bez zewnętrznej obudowy pozwala prawie niezauważalnie „wtopić” najnowocześniejsze urządzenia techniki klimatyzacyjnej w każdym wnętrzu. W ten sposób urządzenia stojące o niewielkich wymiarach można z łatwością zamontować w peryferyjnych strefach pomieszczeń, bez uszczerbku dla ich najwyższej mocy.

Urządzenia kanałowe do zabudowy

 Oferujemy najróżniejsze systemy także do montażu w suficie podwieszanym — zależnie od wymagań i przeznaczenia.

Urządzenie przypodłogowe PFFY-VCM-E

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Najwyższa elastyczność

Wśród 10 modeli o mocy chłodniczej od 4,5 do 28,0 kW zawsze można znaleźć idealne urządzenie do danego zastosowania.

Wysoki spręż

W sytuacjach wymagających dalekiego prowadzenia kanałów idealnie sprawdzają się urządzenia kanałowe do zabudowy typu PEFY-VMH o sprężu statycznym od 50 do 250 Pa.

Wysoka łatwość serwisowania

Elementy podlegające serwisowaniu, takie jak wał i silnik wentylatora, dostępne są łatwo poprzez otwór rewizyjny.

Opcjonalna pompka skroplin

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Bardzo cicha praca

Przy poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 23 dB(A) (typy P20–32) seria PEFY-VMA należy do najcichszych w swojej kategorii.

Filtr na wyposażeniu standardowym

We wszystkich PEFY-P VMA-E

Z pompką skroplin

Pompka skroplin wbudowana jest fabrycznie w urządzeniu.

Optymalne dostosowanie poprzez zmienny przepływ

Powietrze może być zasysane od tyłu (standardowo) lub od dołu (we własnej konfiguracji). Wymaga to tylko przeniesienia filtra z tylnej części urządzenia na jego spód.

Urządzenie kanałowe do zabudowy PEFY-VMA-E Średni spręż statyczny / zmienny przepływ

Wydajne urządzenia kanałowe do zabudowy przydają się zwłaszcza przy niewielkiej wysokości pozostającej na montaż w suficie podwieszanym.

Urządzenie kanałowe do zabudowy o bardzo płaskiej budowie PEFY-VMS1-E

Wydajne urządzenia kanałowe do zabudowy przydają się zwłaszcza przy niewielkiej wysokości pozostającej na montaż w suficie podwieszanym.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Mała wysokość montażowa — tylko 200 mm

Atutem urządzeń kanałowych do zabudowy jest ich niewielka wysokość zabudowy. Dla celów montażowych wymagane jest zaledwie 200 mm.

Wystarczający spręż

Zewnętrzny spręż statyczny można regulować w zakresie od 5 do 50 Pa. Pozwala to elastycznie przystosować urządzenie do dowolnych warunków.

Z pompką skroplin

Pompka skroplin wbudowana jest fabrycznie w urządzeniu.

Bardzo cicha praca

Dzięki nowej generacji wentylatorów poziom hałasu nowych urządzeń kanałowych do zabudowy jest bardzo mały, mimo wysokości montażowej wynoszącej zaledwie 200 mm. Wynosi on 22 dB(A) na niższym biegu wentylatora (PEFY-P15/20/25VMS1-E)

Do pobrania


Seria R2

Strona główna » Produkty » City Multi VRF » Seria R2

Seria R2

Symultaniczne grzanie i chłodzenie z odzyskiem ciepła

Unikat na skalę światową: seria R2 umożliwia równoczesne chłodzenie i grzanie, dysponując tylko dwoma rurami. Energia cieplna odbierana podczas chłodzenia może zostać spożytkowana do ogrzewania innych pomieszczeń. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w hotelach i dużych kompleksach biurowych. Zwiększa to także wygodę użytkowników. Każdy może bez ograniczeń zadecydować, czy chce ogrzewać, czy chłodzić swój pokój.

Kolejne praktyczne ulepszenie: użycie specjalnych modułów boostera i wymiennika ciepła umożliwia dodatkowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 70 °C.

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Systemy te najlepiej sprawdzają się w:

 • Hotelach
 • Dużych biurowcach

Zalety:

 • Duża elastyczność
 • Indywidualny komfort dzięki symultanicznemu chłodzeniu i grzaniu
 • Wysoki komfort w trybie pracy mieszanej: przy zmianie trybu sprężarka nie jest wyłączana

Symultaniczne chłodzenie i grzanie za pomocą tylko dwóch rur: tak to działa.

Standardowo w systemach VRF do symultanicznego chłodzenia i grzania służy system 3-rurowy. Trzecią rurą, oprócz rury ssawnej i rury z czynnikiem chłodniczym, przesyłany jest czynnik chłodniczy w formie gazu gorącego. Seria R2 City Multi VRF zawiera natomiast specjalny kontroler BC, w którym następuje zmiana fazy stosowanego czynnika chłodniczego. Dlatego systemom tym wystarczają tylko dwa przewody.

Kontroler BC — nowatorskie centrum systemu

 Centralnym elementem systemu R2 jest kontroler BC. Rozdziela on czynnik chłodniczy. Poprzez kontroler BC możliwe jest połączenie do 50 urządzeń wewnętrznych z jednym urządzeniem zewnętrznym, przy zastosowaniu tylko dwóch przewodów.

Odzysk ciepła za pomocą produktów serii R2

ME_R2-Serie-Waermerueckgewinnung_pl

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Zmniejszony zakres prac montażowych

Zakres prac montażowych w przypadku dwóch przewodów jest znacznie mniejszy, ponieważ wymagana jest mniejsza liczba miejsc lutowania.

Mniejsze ryzyko wycieku czynnika chłodniczego

Mniejsza liczba połączeń w instalacji oznacza mniejsze ryzyko wycieków czynnika chłodniczego.

Duże wymiary

Instalacja może liczyć 1000 m i docierać do 2000 urządzeń wewnętrznych, umożliwiając centralne sterowanie nimi. Specjalnie w przypadku chłodzonych wodą systemów R2 odzyskiwane ciepło przekazywane jest do sieci wodociągowej i może być w razie potrzeby magazynowane. Więcej o urządzeniach zewnętrznych City Multi znajdziesz na tej stronie.

Do pobrania


Akcesoria

Strona główna » Produkty » City Multi VRF » Akcesoria

Kiedy potrzebne jest coś więcej: nasze akcesoria

Jeszcze większy wybór, jeszcze większa efektywność: nasze opcjonalne akcesoria pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać możliwości systemu klimatyzacji City Multi VRF.

Zestaw LEV

Za pomocą zestawu LEV do systemów City Multi można podłączać małe urządzenia wewnętrzne Serii M. Zwiększa to możliwości wyboru urządzeń wewnętrznych. Pozwala to również uniknąć konieczności przewymiarowywania urządzeń zewnętrznych. W ten sposób można optymalnie dostosować niewielkie moce do wymaganego obciążenia chłodniczego/grzejnego.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Elementy składowe

Oprócz elektronicznie sterowanego zaworu odciążeniowego zestaw LEV zawiera także płytkę sterującą. Wbudowana karta adresowa umożliwia dokładne adresowanie każdego wykorzystywanego urządzenia wewnętrznego.

Zasilanie

Moduły sterujące zewnętrznym wymiennikiem wymagają zasilacza (napięcie 1-fazowe 230 V, 50 Hz), za pomocą którego zasilane jest także podłączone urządzenie wewnętrzne. Obudowa jest paroszczelna i nie wymaga króćca odpływu skroplin.

Elastyczny montaż

Zestaw LEV przystosowany jest do samodzielnego montażu na urządzeniu wewnętrznym. Istnieje także możliwość zabudowy w suficie podwieszanym poza klimatyzowanym pomieszczeniem. Dozwolona jest wówczas odległość do 15 m.

Większy wybór

Istnieje szeroki wybór urządzeń wewnętrznych. Możliwe jest także podłączanie urządzeń wewnętrznych Premium i kompaktowych.

Komfortowa obsługa

Wszystkie urządzenia można nadal obsługiwać za pomocą standardowego pilota.

Zastosowania

Biura, sklepy i inne pomieszczenia komercyjne.

City-Multi_VRF_PAC-LV
City-Multi_VRF_PWFY

Moduł Booster

Moduł Booster umożliwia osiągnięcie temperatury wody do 70 °C w obiegu pierwotnym. Jest to idealne rozwiązanie do nagrzewania ciepłej wody użytkowej do temperatury 65 °C. Ciepło z chłodzonych pomieszczeń odzyskiwane jest w systemie R2, a następnie spożytkowywane do podgrzewania wody pitnej.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Zwiększona moc

Moduł wymiennika ciepła pozwala na osiąganie temperatury wody do 45 °C w trybie grzania — optymalny poziom do zasilania ogrzewania podłogowego lub klimakonwektorów. Minimalna temperatura wody w trybie chłodzenia wynosi 10 °C.

Skuteczny odzysk ciepła

Podłączenie do systemu R2 umożliwia odzysk ciepła z chłodzonych pomieszczeń lub procesów i spożytkowanie go do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zastosowania

Biurowce, hotele, banki, centra handlowe, budynki produkcyjne, studia fitness.

Urządzenia zewnętrzne VRF

Strona główna » Produkty » City Multi VRF » Urządzenia zewnętrzne VRF

Urządzenia zewnętrzne VRF

Seria R2 i Y charakteryzuje się szerokim wyborem urządzeń zewnętrznych, co gwarantuje maksymalną elastyczność projektowania. Zalety obejmują wysoką efektywność energetyczną, dużą elastyczność ustawień oraz niezawodny komfort klimatyczny, czyniąc obie serie idealnymi rozwiązaniami do zróżnicowanych potrzeb w dziedzinie klimatyzacji i ogrzewania.

City-Multi_VRF_PUHY-P+EP-2

Urządzenia zewnętrzne VRF City Multi z R410A

 Nowa seria systemów VRF: z ulepszonymi funkcjami podstawowymi, najnowocześniejszymi sprężarkami i zoptymalizowanymi wentylatorami. Krótko mówiąc, z tym wszystkim, co jest potrzebne, aby oszczędzać energię.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Ciągłe grzanie w trakcie odszraniania

W trakcie odszraniania utrzymana jest ciągłość komfortu cieplnego na poziomie do 50 % wydajności grzewczej.

Całoroczne oszczędzanie energii

Efektywność energetyczna najwyższej klasy: w przypadku serii YNW wartość SEER wzrosła nawet o 33 %. Wskaźnik SCOP ulepszono o prawie 19 %.

Wszechstronna kompatybilność

Lista urządzeń wewnętrznych, które można podłączyć, jest bardzo długa.

Dostosowanie poziomu hałasu

Pięć poziomów funkcji Low Noise umożliwia optymalne dostosowanie do miejscowych uwarunkowań.

Nowoczesna stylistyka obudowy

Nowa forma obudowy urządzenia pasuje do każdego stylu architektonicznego.

Urządzenia zewnętrzne City Multi PUMY serii Y

Urządzenia zewnętrzne PUMY do chłodzenia lub ogrzewania imponują pod każdym aspektem, stanowiąc doskonałą podstawę dla osiągnięcia optymalnego komfortu klimatycznego. To rezultat wyjątkowo wysokiej efektywności, niskiego poziomu hałasu, długiej długości instalacji sięgającej 300 m oraz różnorodnych opcji podłączania.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Rekordowa efektywność

Urządzenia zewnętrzne PUMY wyróżniają się najlepszymi wartościami efektywności energetycznej w trybie chłodzenia i ogrzewania.

Szerokie możliwości przyłączania

Ich budowa umożliwia podłączenie 33 różnych typów urządzeń wewnętrznych. Korzystając z zestawu LEV, można dokonać jeszcze więcej podłaczeń.

Niemal bezgłośna praca

Urządzenia emitują bardzo niski poziom hałasu podczas pracy.

Elastyczność montażu

Całkowita długość instalacji chłodniczej do 300 m zapewnia wysoką elastyczność podczas montażu.

Zastosowania

Biura, sklepy, gabinety lekarskie

City-Multi_VRF_PUMY-P-2
City-Multi_VRF_PQHY-P-2

Urządzenia PQ City Multi

Chłodzone wodą urządzenia PQ City Multi VRF można z łatwością integrować z istniejącymi sieciami wodociągowymi i CWU. Ponadto mogą być ustawiane w pomieszczeniach technicznych, aby były prawie niewidoczne. Pasują do systemów Y i R2.

Wszystkie fakty i zalety w skrócie:

Niewielkie wymiary

Świetnie nadają się do ustawienia w pomieszczeniach technicznych.

Wszechstronność

Mogą służyć jako gruntowa lub solankowa pompa ciepła. Korzystając z przyłącza do modułu grzania i chłodzenia wody PWFY, można podłączyć urządzenie do systemów ogrzewania podłogowego i sufitów chłodzących.

Integracja z centralnym ogrzewaniem

Bez trudu można je podłączyć do istniejących sieci zimnej i ciepłej wody, np. centralnego ogrzewania.

Wydajność

Duży zakres temperatur obiegu wodnego: od −5 °C bis 45 °C.

Do pobrania


City Multi VRF

Technologia City Multi VRF

Współczesne klimatyzowanie dużych i wielofunkcyjnych budynków, obejmujących różne typy obiektów od biurowców po centra handlowe, jest dynamicznym wyzwaniem. W tej dziedzinie City Multi VRF (Variable Refrigerant Flow) wyróżnia się jako rozwiązanie oferujące najwyższą efektywność energetyczną.

City Multi VRF nie tylko gwarantuje efektywne chłodzenie i ogrzewanie, ale także charakteryzuje się szerokim zakresem mocy urządzeń zewnętrznych. To oznacza, że dostępne są różnorodne jednostki wewnętrzne, co umożliwia elastyczne projektowanie i planowanie systemów klimatyzacyjnych zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego obiektu.

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Systemy te znakomicie sprawdzają się w:

 • Biurowcach
 • Centrach handlowych
 • Hotelach
 • Budynkach użyteczności publicznej

R2 lub Y: Dwie serie — wiele możliwości

W postaci serii R2 i Y Mitsubishi Electric umożliwia wyposażenie budynku w nowoczesną technikę klimatyzacyjną na dwa sposoby.

Zasadnicza różnica: W przypadku serii R2 możliwe jest równoczesne ogrzewanie jednego pomieszczenia i chłodzenie innego. Natomiast wszystkie urządzenia serii Y zamontowane w budynku muszą pracować w tym samym trybie: chłodzenia lub grzania.

City Multi — zalety w skrócie

Efektywność energetyczna

Dzięki odzyskowi energii seria R2 jest w stanie osiągnąć oszczędność energii do 50 %. Zakumulowana podczas pracy w trybie chłodzenia energia cieplna wykorzystywana jest do symultanicznego grzania.

Przydatność w zimnym klimacie

Zakres zastosowania w trybie grzania wynosi od +15,5 °C do -20 °C. Monowalentne instalacje City Multi mogą być zatem używane nawet w bardzo zimnym klimacie.

Trwałość

Wszystkie urządzenia wewnętrzne zawierają powlekany wymiennik ciepła Blue Fin. Powłoka zapewnia ochronę przed agresywnym powietrzem, jak np. słone powietrze nadmorskie. Specjalnie zaprojektowana, gładka powierzchnia żaluzji sprawia, że nie przywierają do nich zanieczyszczenia.

Wydajność

Czy we wnętrzach wymagane są szczególnie niskie temperatury? W połączeniu z urządzeniami zewnętrznymi PUHY i PURY urządzenia wewnętrzne PEFY-P i PFFY-P są w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniach aż do 14 °C.

Do pobrania