Hyper Heating – Flagship // MSZ-RW

Strona główna » Produkty » Hyper Heating » Hyper Heating – Flagship // MSZ-RW

Flagowe urządzenie ścienne MSZ-RW

Wspaniała wydajność grzewcza urządzeń z serii RW dostarcza doskonałe ciepło do Twojego domu. Jednostki działają z pełną wydajnością nawet przy temperaturze -25°C, a ich skuteczność jest gwarantowana do -30°C. Dzięki funkcji Double Vane, gdzie dwie niezależne żaluzje powietrzne działają równocześnie, zapewniają wysoką efektywność rozdziału powietrza w pomieszczeniu. Oprócz doskonałej wydajności grzewczej, urządzenie to dba również o czyste powietrze w naszym domu dzięki zaawansowanym filtrom, takim jak Plasma-Quad-Plus czy filtr neutralizujący zapachy.

Podwójne żaluzje powietrzne

Jednostka ścienna MSZ-RW jest wyposażona w dwie działające niezależnie od siebie żaluzje powietrzne, które mogą kierować strumień powietrza w różne strony i w ten sposób chłodzić lub nagrzewać powietrze w pomieszczeniu w szczególnie przyjemny sposób.

Zaawansowany filtr Plasma-Quad-Plus

Plasma-Quad-Plus to aktywny plazmowy system filtrowania, który skutecznie usuwa sześć rodzajów szkodliwych substancji. Za pomocą jonizacji plazmowej i elektrostatycznie naładowanego filtra usuwane i unieszkodliwiane są nawet najmniejsze cząsteczki, np. pyłki, wirusy, pleśń, bakterie i alergeny.

Zasada działania plasma-quad-plus

Czujnik 3D i-see

Czujnik 3D i-see wykrywa obecność i położenie osób w pomieszczeniu, a następnie odpowiednio dopasowuje tryb pracy klimatyzacji. Dzięki temu jednostka ścienna nie tylko oszczędza energię, ale pozwala również zwiększyć komfort poprzez odpowiednie sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza.

Kontroluj za pomocą aplikacji MELCloud

ME_LES_MelCloud_en

Mobilne sterowanie systemami Mitsubishi Electric MELCloud umożliwia sterowanie klimatyzatorami serii M, Mr. Slim, pompami ciepła Ecodan oraz rekuperatorami Mitsubishi Electric za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Sterowanie możliwe jest z poziomu jednej strony internetowej lub aplikacji także w przypadku wielu lokalizacji, budynków i pomieszczeń. Ze względów bezpieczeństwa zdalne sterowanie poprzez Internet wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na serwerze Mitsubishi Electric.

Do pobrania

:

IT RAC System (MSY-TP / MUY-TP) – IT cooling

Strona główna » Produkty » IT cooling » IT RAC System (MSY-TP / MUY-TP) – IT cooling

Urządzenie ścienne IT RAC System

Urządzenia te zostały specjalnie dostosowane do efektywnego klimatyzowania małych serwerowni oraz pomieszczeń technicznych. Gwarantują one sprawne działanie nawet w wymagających warunkach, oferując zakres zastosowania aż do -25°C w trybie chłodzenia.

Jedną z kluczowych cech wyróżniających te urządzenia jest ich wysoka moc jawna, sięgająca nawet do 95%. Oznacza to, że zdecydowana większość (95%) mocy chłodniczej jest efektywnie wykorzystywana do schładzania pomieszczenia, co stanowi pożądane zjawisko w kontekście chłodzenia pomieszczeń technicznych.

Zalety

Wysoka moc jawna (do 95%)

Klasa efektywności energetycznej do A+++

Gwarantowany zakres zastosowania do -25°C

Ilość czynnika chłodniczego maks. 0,98kg

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Urządzenia te znakomicie sprawdzają się w:

 • Małych przedsiębiorstwach z własnym serwerem lub centralą telefoniczną
 • Pensjonatach / hotelach
 • Warsztatach
 • Zakładach rzemieślniczych
 • Placówkach edukacyjnych

Do pobrania


IT COOLING // Szafy klimatyzacyjne (s-MEXT-G00)

Strona główna » Produkty » IT cooling » IT COOLING // Szafy klimatyzacyjne (s-MEXT-G00)

SZAFY KLIMATYZACYJNE S-MEXT

Seria urządzeń s-MEXT-G00 zaprojektowana została z myślą o klimatyzowaniu małych i średnich pomieszczeń technicznych oraz serwerowni. Szafy klimatyzacyjne podłączane są do jednego lub dwóch urządzeń zewnętrznych Mr. Slim. Oprócz trybu chłodzenia, jako opcja dostępne są funkcje ogrzewania, nawilżania i osuszania aby sprostać także wyższym wymaganiom względem klimatu w pomieszczeniu. System pomyślany jest jako rozwiązanie typu plug and play – jego budowa umożliwia szybki i prosty montaż oraz konfigurowanie. Ponadto urządzenia poddawane są rozbudowanemu programowi testów w zakładzie. Szafy klimatyzacyjne s-MEXT-G00 w zestawieniu z urządzeniami Mr. Slim mogą pracować zarówno na czynnik chłodniczy R410A, jak i R32.

Dwa rozwiązania systemowe

Szafy klimatyzacji precyzyjnej s-MEXT-G00 oferują wszechstronność, umożliwiającą ich podłączenie zarówno do urządzeń Mr. Slim z czynnikiem chłodniczym R410A, jak i do tych, które używają czynnika chłodniczego R32. Dzięki tej elastyczności użytkownicy mają możliwość dopasowania systemu do swoich indywidualnych preferencji.

Szybki montaż i proste serwisowanie

Praktyczne funkcje i przemyślana forma urządzenia umożliwiają szybki montaż. Ponadto dojście od przodu do najważniejszych podzespołów ułatwia przeglądy okresowe.

Wentylatory EC najnowszej generacji

Wydajne wentylatory EC  z ultralekkich polimerów do idealnej regulacji strumienia powietrza w trybie obciążenia częściowego. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązanie wentylatory odznaczają się dwiema ważnymi zaletami:

 • po pierwsze, niższy o 4 do 5 dB(A) poziom hałasu
 • 25% mniejszy pobór energii

Dwa nawiewy powietrza - GÓRNY I DOLNY

Przy nawiewie górnym powietrze zasysane jest przez otwory w dolnej części drzwi szafy klimatyzacyjnej z pomieszczenia i wydmuchiwane do pomieszczenia.

Przy nawiewie dolnym powietrze zasysane jest od góry. Wylot powietrza skierowany jest pod podniesioną podłogą, jeśli jest zamontowana. Jeśli podniesiona podłoga nie jest przewidziana, istnieje możliwość rozdziału powietrza nad podłogą pomieszczenia za pomocą dostępnego w opcji plenum poniżej urządzenia.

Do pobrania


Ścienne – IT cooling

Strona główna » Produkty » IT cooling » Ścienne – IT cooling

Podstropowe urządzenie PCA-M

Większa moc jawna jest osiągana dzięki zastosowaniu kombinacji jednostek zewnętrznych z większymi jednostkami wewnętrznymi. Urządzenie podstropowe PCA-M/PCA-RP to jednostka, która doskonale sprawdza się w pomieszczeniach technicznych oraz serwerowniach. W specjalnych konfiguracjach przeznaczonych do pomieszczeń technicznych możliwe jest osiągnięcie nawet 100% mocy jawnej.

REGULOWANY STRUMIEŃ POWIETRZA

 • Automatyczne sterowanie wentylatorem
 • Dostępne 4 biegi wentylatora
 • Specjalny tryb dla wysokich (do 4,2m) lub wyjątkowo niskich pomieszczeń, gwarantujący optymalny rozkład klimatyzowanego powietrza

WYSOKA JAKOŚĆ POWIETRZA

 • Wbudowany filtr Long-Life- specjalny proces produkcji powierzchni pochłaniającej poprawia efektywność procesu filtracji, wydłużając cykl konserwacji w porównaniu z urządzeniami wyposażonymi w konwencjonalne filtry.
 • Opcjonalny filtr V-Blocking
 • Doprowadzanie świeżego powietrza

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

 • Automatyczne włączenie po awarii sieci zasilającej – W przypadku awarii sieci zasilającej urządzenie automatycznie się włącza, co gwarantuje ciągłość działania nawet w przypadku utraty zasilania
 • Funkcja niezawodności w standardzie – co zwiększa jego niezawodność i zabezpiecza przed ewentualnymi nieprzewidzianymi sytuacjami.

INSTALACJA JEDNOSTKI

 • Łatwy proces instalacji
 • Opcjonalnie – wbudowana pompka skroplin

Funkcje z urządzeniami zewnętrznymi z czynnikiem chłodniczym R32

 • Chłodzenie z temperaturą zadana do 14°C
 • Funkcja nadmiarowości 2+1 – dostarcza potrzebną moc do pomieszczenia, nawet w przypadku, gdy pracujące układy nie są w stanie pokryć zapotrzebowania
 • Funkcja Smart Defrost – w przypadku zamontowania więcej niż jednego systemu, odszranianie wykonywane jest w kolejności. Zapobiega to równoczesnemu przejściu systemów do odszraniania co groziłoby obniżeniem wydajności grzewczej.

Do pobrania


Przypodłogowe – IT cooling

Urządzenia przypodłogowe MFZ-KT

Urządzenie przypodłogowe MFZ-KT sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach wymagających częstego korzystania zarówno z trybu chłodzenia, jak i ogrzewania. Do ustawienia nisko nad podłogą podobnie jak grzejnik.

Tryb ogrzewania

 • Ciepłe powietrze nadmuchiwane jest w dwóch kierunkach w górę i w dół
 • Stała temperatura w całym pomieszczeniu
 • Szybki tryb ogrzewania umożliwia błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia.

Elastyczność montażu

Trzy możliwości instalacji: wolnostojąca, zabudowana, wisząca

i-save

Możliwość zapisania preferowanych ustawień trybu pracy

Detektor czynnika chłodniczego

Wbudowany detektor czynnika chłodniczego do prewencyjnego wykrywania potencjalnych wycieków

Tryb chłodzenia

 • Chłodne powietrze kierowane jest ku górze
 • Taki sposób nadmuchu powietrza podnosi efektywność chłodzenia

Funkcja Multi-flow Vane

Dzięki funkcji Multi-flow Vane strumień powietrza można kierować zgodnie z potrzebami użytkownika za pomocą dwóch nowo zaprojektowanych żaluzji powietrznych.

Do pobrania

ME_M-Serie_Broschuere_PL_2017_RZ_web72dpi-pdf-212x300

Broszura serii M

Plik PDF do pobrania (5,6MB)

ME-Katalog-2022-2023-PL-web-pdf-212x300

Katalog klimatyzacji

Plik PDF do pobrania (29,9MB)