Centralne rekuperatory

Strona główna » Produkty » Rekuperacja » Centralne rekuperatory

Centralne rekuperatory - LGH i LGF

LGH i LGF – Zaawansowane i pełne zalet

Urządzenia serii LGH i LGF są centralami wentylacyjnymi Lossnay. Oznacza to, że rekuperatory w całym domu sterowane są przez centralną instalację. W poszczególnych pomieszczeniach nie są montowane żadne nieestetyczne urządzenia, wykonywane są jedynie dyskretne wloty i wyloty powietrza.
Urządzenia serii LGH i urządzenie przypodłogowe LGF można z łatwością połączyć z wydajnymi systemami klimatyzacji City Multi VRF i Mr. Slim, uzyskując znakomity efekt. Nie jest do tego potrzebny żaden dodatkowy sterownik ani kolejny adapter w celu podłączenia do magistrali danych.

Dalsze zalety central wentylacyjnych to bardzo niski poziom hałasu, automatyczne nawilżanie i odwilżanie doprowadzanego do pomieszczenia świeżego powietrza oraz przyłącze czujnika CO₂. Za pomocą tego czujnika ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu można dokładnie dostosować do potrzeb. Dzięki funkcji swobodnego chłodzenia, pomieszczenia mogą być w nocy zasilane chłodniejszym powietrzem z zewnątrz. Pozwala to zaoszczędzić energię.

Urządzenie przypodłogowe w wykonaniu spełniającym standardy higieniczne

Zaawansowane urządzenie przypodłogowe LGF to idealne rozwiązanie dla dużych i skomplikowanych obiektów, takich jak: biurowce, hotele, muzea, teatry, uczelnie, szpitale, centra handlowe czy zakłady przemysłowe. Urządzenie to zapewnia oszczędność energii na poziomie nawet 70%, a w połączeniu z systemem klimatyzacji Mr. Slim lub City Multi VRF jest w stanie osiągnąć stopień sprawności i odzysku ciepła na poziomie 88%.

Łatwość czyszczenia

Urządzenie przypodłogowe Lossnay LGF w wykonaniu spełniającym standardy higieniczne odznacza się specjalną konstrukcją obudowy i otrzymało, po przeprowadzeniu odpowiednich badań, certyfikat zgodności z wytycznymi VDI 6022. Oznacza to, że wszystkie elementy są wygodnie dostępne od frontu urządzenia, zatem można je z łatwością wyczyścić.

Urządzenia kanałowe o małych wymaganiach serwisowych

Dzięki dużemu wyborowi modeli o strumieniu powietrza od 38 do 2500 m³ urządzenia serii LGH zawsze tworzą zdrowe warunki do pracy i mieszkania. Zatem rozwiązania te można stosować we wszystkich nowoczesnych budynkach. Ponadto urządzenia LGH nie tylko nie wymagają dużych nakładów serwisowych, ale również – dzięki energooszczędnym silnikom wentylatora z regulacją inwerterową – są niezwykle tanie w eksploatacji.

Dokładnie według potrzeb

Za pomocą nowych rekuperatorów Lossnay serii RVX (T) można w każdym momencie dokładnie dostosować ilość świeżego powietrza do bieżących potrzeb. Pozwalają na to cztery biegi wentylatora umożliwiające działanie w zakresie od 25 do 100% ilości powietrza. Wymagany bieg wentylatora ustawia się z łatwością za pomocą sygnału od 0 do 10 V z poziomu automatyki budynkowej.

GUG – wymiennik ciepła do urządzeń LGH

Wymiennik ciepła GUG po połączeniu z rekuperatorem Lossnay LGH-RVX stanowi z nim jedną całość. Dzięki elastycznym możliwościom montażu GUG można – zależnie od ilości wolnego miejsca – ustawić przy samym rekuperatorze LGH lub w pewnej odległości od niego.

Zespół z zaletami

Świeże powietrze jest wstępnie kondycjonowane w rekuperatorze Lossnay LGH zanim trafi do wymiennika ciepła, gdzie zostanie poddane końcowej obróbce. W pewnych przypadkach można obyć się bez montażu dodatkowego urządzenia wewnętrznego do kondycjonowania powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu montaż staje się łatwiejszy. Generalnie możliwa jest regulacja powietrza wtórnego i nawiewanego. Kolejna zaleta: z wymiennikiem ciepła rekuperator LGH pracuje znacznie ciszej. Zespół LGH i GUG może służyć jako główny system klimatyzacji lub dostawca świeżego powietrza.

Do pobrania


Urządzenia naścienne

Strona główna » Produkty » Rekuperacja » Urządzenia naścienne

Urządzenia naścienne - VL50 i VL 100

VL50 i VL 100 – kontrolowana wentylacja do małych pomieszczeń.

Gabinety, salony czy też małe firmy… — urządzenia ścienne VL50 i VL100 pozwalają na optymalne spożytkowanie zalet wentylacji z odzyskiem ciepła także w mniejszych pomieszczeniach. Oba te rekuperatory są w dodatku proste w montażu, pracują niemal bezszelestnie, emitując hałas na poziomie zaledwie 25 dB, a także odznaczają się bardzo wysoką, sięgającą 80%, sprawnością wymiany temperatury między powietrzem odprowadzanym z wnętrza a doprowadzanym z zewnątrz.

Wysoka moc małym wysiłkiem

VL50 To urządzenie ścienne cechuje pewien bardzo korzystny szczegół: w trakcie montażu wymagane jest przewiercenie się na zewnątrz tylko w jednym punkcie. Jest to możliwe dzięki pomysłowemu ułożeniu jednej rury w drugiej: rurą zewnętrzną wciągane jest świeże powietrze, a wewnętrzną – wylatuje na zewnątrz zużyte. Kolejnym udogodnieniem w trakcie montażu jest możliwość ustawienia VL50 zarówno w poziomie, jak i w piononie.

Efektywność w kompaktowej formie

VL100 Wysokie parametry i świetny wygląd — VL100 ma jedno i drugie. Minimalistyczna biel i nowoczesna forma tego rekuperatora Lossnay została wyróżniona nagrodą IF-Design Award. Do tego dochodzi jeszcze jedna zaleta: małe przyłącza kanałów sprawiają, że wymagane jest wywiercenie otworów o niewielkich średnicach.

Do pobrania


Rekuperacja

Rekuperacja

Uchylanie okien, aby przewietrzyć pomieszczenie?

Trudności z koncentracją, spadek motywacji i ogólne zmęczenie — brak tlenu szkodzi naszej wydajności i samopoczuciu. Ciągłe otwieranie okien jest nie tylko uciążliwe, ale również kosztowne. Warto pamiętać, że za każdym razem, gdy wietrzymy, tracimy trochę cennego ciepła grzewczego. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem są rekuperatory Lossnay firmy Mitsubishi Electric, zapewniające kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła.

Cyrkulacja powietrza

Wyposażone w wydajne systemy odzysku ciepła rekuperatory Lossnay odprowadzają zużyte powietrze, doprowadzając zarazem do pomieszczenia świeże powietrze z zewnątrz. Podczas wymiany wykorzystywana jest prawie całość energii chłodniczej/grzewczej, co pozwala na oszczędność nawet 70% energii.

Zasada działania rekuperatora Lossnay jest następująca:

Papierowy krzyżowy wymiennik ciepła o wyjątkowej konstrukcji jest bardzo cienki, umożliwiając wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza, aby doprowadzić je do pomieszczenia po wstępnym kondycjonowaniu. Podnosi to komfort i znacznie zmniejsza zużycie energii.

Urządzenia naścienne

Świeże powietrze dla niezbyt dużych pomieszczeń.
W domach i małych firmach.

Centralne rekuperatory

Idealne w przypadku większych wymagań i podwójnie skuteczne w połączeniu z urządzeniami klimatyzacyjnymi.

Zalety rekuperatorów Lossnay

Proste, praktyczne i zawsze skuteczne: zasada działania rekuperatora Lossnay sprawia, że pomieszczenie jest zawsze dobrze przewietrzone, a także zapewnia inne zalety:

Oszczędność

Rekuperatory Lossnay umożliwiają kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła — aby tracić jak najmniej cennego ciepła grzewczego.

Komfort

Zalety rekuperatora Lossnay odczuwa się zwłaszcza przy ruchliwej ulicy: świeże powietrze doprowadzane jest do środka, a uliczny zgiełk pozostaje na zewnątrz. Samo urządzenie również odznacza się bardzo niskim poziomem hałasu.

Zdrowie

Ciągłe wietrzenie znacznie obniża zawartość CO2. Ponadto dzięki zamontowanemu filtrowi powietrza do pomieszczeń dostaje się mniej pyłków i kurzu. Rozwiązanie idealne dla alergików.

Jakość

Poprawa jakości powietrza przeciwdziała powstawaniu pleśni i wilgoci. To ważne sprawy, które dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie — ponadto dzięki nim budynek nie traci na wartości.

Możliwości

Połączenie rekuperatorów Lossnay i urządzeń klimatyzacyjnych serii Mr. Slim lub City Multi to odpowiedź na współczesne problemy z klimatyzacją. Systemy te mogą z łatwością się ze sobą komunikować poprzez magistralę danych bez dodatkowego adaptera lub sterownika.