Systemy pomp ciepła

Systemy pomp ciepła

Pompa ciepła CAHV

Monoblokowa pompa ciepła Ecodan CAHV została zaprojektowana specjalnie do zastosowań wymagających dużej mocy grzewczej i gwarancji pracy z wysoką temperaturą zasilania. Jednostka jest wyposażona w układ wtrysku czynnika chłodniczego „Flash Injection” zaprojektowany dla jednostek powietrznych Zubadan.

Pompa ciepła QAHV

Pompa ciepła dedykowana do przygotowania ciepłej wody użytkowej, przy zastosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego (CO2). Zaopatrzenie w gorącą wodę do 90oC przy pracy nawet do -25oC.

Pompa ciepła EAHV

Od wielu lat agregaty wody lodowej są wykorzystywane do klimatyzacji budynków i chłodzenia procesów technicznych. Agregaty wody lodowej dostępne są w wersjach tylko do chłodzenia lub do chłodzenia i ogrzewania jako pompa ciepła.

Pompa ciepła Hydrodan

Ecodan Hydrodan to pompa ciepła typu woda/woda, przeznaczona do produkcji ciepłej wody oraz ogrzewania pomieszczeń w lokalach mieszkalnych. Do poprawnego działania Hydrodan wymaga pętli niskotemperaturowej rozprowadzonej po całym budynku.

Pompa ciepła Hydrodan

Strona główna » Produkty » Systemy pomp ciepła » Pompa ciepła Hydrodan

Pompa ciepła Hydrodan

hydrodan

Ecodan Hydrodan to pompa ciepła typu woda-woda, przeznaczona do produkcji ciepłej wody oraz ogrzewania pomieszczeń w lokalach mieszkalnych. Do poprawnego działania Hydrodan wymaga pętli niskotemperaturowej rozprowadzonej po całym budynku. Korzystanie z tych sieci powoduje znikome straty na przesyle i redukuje ryzyko nadmiernego wzrostu temperatury w mieszkaniach. Umożliwiają one także odzyskiwanie ciepła z instalacji chłodniczej, w celu zmniejszenia zużycia energii pierwotnej. Źródłem ciepła / chłodu w lokalnej sieci ciepłowniczej jest pompa ciepła powietrze- woda Mitsubishi Electric.

Najważniejsze cechy

 • Wysokowydajna produkcja ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – niskie koszty eksploatacji.
 • Niewielka ilość czynnika chłodniczego R32.
 • Bardzo niski poziom hałasu.
 • Wyjmowany moduł sprężarkowy ułatwiający serwisowanie jednostki.

Do pobrania


Pompa ciepła QAHV

Strona główna » Produkty » Systemy pomp ciepła » Pompa ciepła QAHV

Pompa ciepła QAHV

qahv

Pompa ciepła dedykowana do przygotowania ciepłej wody użytkowej, przy zastosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego (CO2). Zaopatrzenie w gorącą wodę do 90oC przy pracy nawet do -25oC.

Wysoka energooszczędność dzięki unikalnej technologii

W pompach ciepła QAHV zastosowany jest unikalny, śrubowo zwijany, spiralny schładzacz gazu firmy Mitsubishi Electric. Trzy połączone rury czynnika chłodniczego są prowadzone jako spirala dookoła rury wodnej w kształcie spirali, dzięki czemu uzyskiwane jest maksymalne przenikanie ciepła.

Dlaczego zastosowano CO2 (R744)?

Pompy serii QAHV wykorzystują CO2 (R744) jako naturalny czynnik chłodniczy. Nie wywołuje on uszkodzeń warstwy ozonowej (ODP = 0)* i ma bardzo niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP = 1). Dzięki zastosowaniu tego naturalnego czynnika chłodniczego, pompy QAHV mogą istotnie przyczynić się do redukcji emisji CO2.

Do pobrania


Pompa ciepła EAHV

Strona główna » Produkty » Systemy pomp ciepła » Pompa ciepła EAHV

Pompa ciepła EAHV

eahv

Od wielu lat agregaty wody lodowej są wykorzystywane do klimatyzacji budynków i chłodzenia procesów technicznych. Agregaty wody lodowej dostępne są w wersjach tylko do chłodzenia lub do chłodzenia i ogrzewania jako pompa ciepła. Wraz ze wzrostem wymagań w zakresie efektywności energetycznej i kosztów eksploatacji, potrzebne są nowe, oszczędniejsze rozwiązania. Aby spełnić te wymagania, idealnym rozwiązaniem jest nowa seria E. Modułowa konstrukcja sprawia, że rozwiązanie jest dostosowane do potrzeb i uniwersalne. System o takiej konstrukcji zapewnia elastyczne dopasowanie wydajności systemu od 150kW do 1080kW.

Wydajna sprężarka scroll

Każda jednostka jest wyposażona w cztery wysokowydajne sprężarki inwerterowe, pracujące w oparciu o czynnik chłodniczy R32. W porównaniu z R410a, R32 charakteryzuje się niskimi stratami ciśnienia, co przyczynia się do lepszej efektywności. Sprężarki są wyposażone w inwertery elektronicznie kontrolują napięcie, natężenie i częstotliwość urządzeń elektrycznych, takich jak silniki sprężarki w pompie ciepła. Otrzymują informacje z czujników monitorujących warunki pracy i regulują prędkość obrotową sprężarki, która bezpośrednio reguluje moc pompy ciepła. Optymalna kontrola częstotliwości pracy skutkuje ograniczeniem nadmiernego zużycia energii elektrycznej i zapewnieniem najbardziej komfortowych warunków w pomieszczeniu.

Port wtrysku "cieczy"

Powrót ciekłego czynnika chłodniczego do komory ssania ogranicza wzrost temperatury tłoczenia R32, podczas pracy jednostek w niskich temperaturach zewnętrznych. Ilość wtryskiwanego czynnika chłodniczego jest dostosowywana zgodnie ze stanem układu chłodniczego. Umożliwia to pracę w trybie grzania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych (gwarantowany zakres pracy -20oC).

Łatwe łączenie modułów za pomocą prefabrykowanych rur łączących

Poszczególne moduły (wersje -N) można łatwo ze sobą łączyć za pomocą prefabrykowanych rur (złącza dostępne są jako akcesoria). Dzięki konstrukcji modułowej systemu znacznie zmniejsza się koszt materiałów oraz przestrzeń pod rurociągi. Układ jest zrównoważony hydraulicznie i zapewnia równy przepływ przez urządzenia. W klasycznym systemie rura zasilająca i powrotna każdego urządzenia powinna mieć taką samą długość całkowitą i opór rurociągu, aby zachować równowagę pomiędzy natężeniami przepływu do urządzeń.

Do pobrania


Pompa ciepła CAHV

Strona główna » Produkty » Systemy pomp ciepła » Pompa ciepła CAHV

Pompa ciepła CAHV

cahv

Monoblokowa pompa ciepła Ecodan CAHV została zaprojektowana specjalnie do zastosowań wymagających dużej mocy grzewczej i gwarancji pracy z wysoką temperaturą zasilania. Jednostka jest wyposażona w układ wtrysku czynnika chłodniczego „Flash Injection” zaprojektowany dla jednostek powietrznych Zubadan. Dzięki wykorzystaniu tej zaawansowanej technologii pompa ciepła CAHV jest w stanie wyprodukować wodę o temperaturze 70oC oraz zminimalizować spadek mocy grzewczej przy niskich temperaturach zewnętrznych.

 • Urządzenie wyposażone w technologię wtrysku Zubadan – Flash Injection
 • Maksymalna temperatura zasilania 70oC do -10oC temp. zewnętrznej oraz 65oC do -20oC bez użycia grzałek elektrycznych
 • Dwie sprężarki typu scroll z funkcją pracy zapasowej
 • Sterowanie kaskadowe do 16 jednostek
 • Rotacyjna praca jednostek
 • Pompa ciepła typu monoblok
 • Możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła

Pompa ciepła CAHV-R450YA-HPB została zaprojektowana na czynniku chłodniczym R454C, którego współczynnik GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) jest równy zaledwie 148. Współczynnik ten został zredukowany o około 91% w stosunku do modelu opartym na czynniku chłodniczym R407C (GWP= 1770). Seria Ecodan CAHV może pracować pojedynczo lub stanowić część systemu kaskadowego, do 16 urządzeń. System o takiej konstrukcji pozwala na pracę z płynną modulacją wydajności o ok. 0,5 kW w przedziale 7,8 kW do 640 kW. Załączanie kolejnych jednostek jest realizowane w oparciu o aktualne zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą. Funkcja rotacji, dzięki naprzemiennej pracy jednostek, zapewnia optymalny, jednakowy cykl życia produktu wszystkich składowych systemu. Dzięki tym funkcjom seria CAHV doskonale nadaje się do zastosowań komercyjnych.

Do pobrania